Spawacz Reviews

Co dziś zrecenzujemy?


#1 2011-07-08 13:45:35

 Spawacz

Recenzent Samozwaniec

2349099
Call me!
Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 189
Punktów :   
WWW

RECENZJA GRY: Worms 3D

No to jedziemy z tym koksikiem!

PUDEŁECZKO

http://img520.imageshack.us/img520/7510/dsc02877b.jpg
(Nie ma tego pieprzonego światełka ;D)
Oto wygląd naszego pudełeczka od Worms TrzyDe: Po lewej górnej stronie waszej mordy jest napisane "PC DVD GRA KOMPUTEROWA", teraz nieco w bok i jest napisane "WORMS 3D". Pod tymi dwoma jest niebieski pasek, a na środku napisane na platynowych równoległobokach "XK HIT", co oznacza inaczej "Extra Klasyka HIT". Zaś co najbardziej wpada w oko, to na środku jest trochę zmniejszony wygląd pudełka premierowego. W środku nasz milutki Worm trzymający Uzi, którym chętnie by nas zastrzelił, przedarł się tylko przez ścianę :shock: Nad nim napisane jest WORMS 3D, a "3D" jest jakby na celowniku. Nad nim napis "Już ponad 8 milionów ludzi na świecie ma robaki", a na dole, o tej samej czcionce, napisane jest "Minister Zdrowia ostrzega, NA TO NIE MA LEKARSTWA!", a na samym na dole napisane jest "Team 17". Potem, na dole jest znowu niebieski pasek i na platynie napisane "eXtra Klasyka", z prawej napisany jest język w grze (Nie, nie ten w mordzie), tutaj mamy PL, zaś z lewej granica wiekowa (3+, więc raczej dozwolone dla każdego ;D), a pod nim jeszcze adres - www.pegi.info . Mało tego, no nie?

http://img195.imageshack.us/img195/5465/dsc02878t.jpg

Dupa... Pfu! Tył. Na samej górze niebieski pasek (ZNOWU?!), a na nim napisane "Najlepsze gry komputerowe w doskonałej cenie!", och, naprawdę? Potem, nieco niżej i nieco w lewo jest napisane "WORMS 3D", a znowu niżej napisane "Myśl jak robak, walcz jak robak!". Na dole tere-duperele, nie będę zaśmiecał tej recenzji, z resztą jest na zdjęciu Z boku są 3 zdjęcia - W pierwszym robak trzyma Babunię, na drugim ktoś nawala Szalonymi Krowami, zaś na 3 - 7 misja z kampanii, "Grog". Niżej są wymagania sprzętowe, z boku różne "organizacje" (Team 17, nVidia, CD Projekt, gram.pl i gamespy). Potem znowu niebieski pasek, na którym jest napisane "xk.cdprojekt.pl". Na dole jakieś znowu napisy, zaś z boku kod kreskowy.

A WEWNĄTRZ...
http://img99.imageshack.us/img99/6325/dsc02879d.jpg

Po otworzeniu nowiutkiego egzemplarza gry Worms 3D pojawiają się nam 2 rzeczy. Pierwsza - jest to instrukcja, a druga rzecz - bardzo ciekawa, przydatna - płyta DVD do gry. LoL, czy nie chce się twórcom trochę pomyśleć? Bo płyta wyglądaja tak samo jak okładka -.- Na płycie napisane jest jeszcze tylko jakieś napisy na dole, a z boku: Team 17, gram.pl, CD Projekt i PC DVD-ROM.

http://img375.imageshack.us/img375/37/dsc02882i.jpg

Oto nasza ukochana instrukcja. Niestety, znowu to samo - jest tylko to samo co na okładce pudełka. Chętnie bym się podtarł tym przy najbliższym sraniu, jak to robię z większością instrukcji do gier, ale tylko z jednego powodu tą instrukcję TRZEBA zostawić - Poradnik dla początkujących do kampanii. CUD, MIÓD I ORZESZKI! Dzięki niemu, jak gram w kampanię, przechodzę ją w max. 3 dni! Czy to nie jest prześwietne, moi drodzy? ;D

http://img520.imageshack.us/img520/5595/dsc02880t.jpg

W odróżnieniu od Worms 3D, na tyle Instrukcji i Poradnika mamy coś sensownego - kod, za pomocą którego można zarejestrować grę, kiedy mamy konto na gram.pl. Wtedy dostajemy też kasę (Tutaj jest to 5 wPLN. Na samej górze napisane jest (na szarym pasku, wreszcie jakaś odmiana ^^) "KARTA REJESTRACJI ELEKTRONICZNE". Nieco niżej z lewej strony jest napisany adres, gdzie mamy zarejestrować grę, znowu nieco niżej jest napisany klucz rejestracji elektronicznej, niżej kwota, jaką dostaniemy (Money, money, money!), potem napis CD Projekt i na dole wyjaśnienie, po co mamy na tej zasranej stronie się rejestrować. A z prawej strony są napisane "korzyści" z zarejestrowania gry.

PO WŁĄCZENIU GRY...

Bo chyba nie będę opisywał tylko mojej zdewastowanej mordy xP
Moim zdaniem, w odróżnieniu od Worms 4, włączanie i wyłączanie Worms 3D jest o wiele przyjemniejsze i szybsze. W Worms 4 musimy poczekać, aż się wszystkie filmy pokażą itp. a w Worms 3D wszystko można pominąć. Niestety jeden szkopuł w tym, że podczas gry w Worms 3D nie można wyjść do pulpitu, a z Worms 4 można.

Menu

Główne menu Wormsów 3D, choć nie jest tak rozbudowane jak menu Worms 4, to jednak wygląda przyzwoicie. Tło menu to morze, wygląda to wy...dżubiście, zaś muzyka w tle menu też jest fajna, dynamiczna (xP). W menu są 4 opcje. Pierwsza z nich, a jednocześnie z lewej, to "Jeden Gracz". U góry mamy nieśmiertelną "Grę Wieloosobową", z prawej "Lan/Wormnet" (czyli możemy grać z innymi w necie :shock: ) i niezbędne, ale rzadko używane "Opcje".

Jeden gracz

Jedna z opcji, która zawsze gości w Wormsach, ale nie jest tą główną. No więc - pierwszą opcją jest "Szybka rozgrywka". Jest to walka gracza z komputerem, na dowolnej mapie, z podstawowymi ustawieniami itp. Jeśli chcesz się przed jakąś misją lub deatmatchem, albo nawet walką na necie się rozgrzać to naciśnij na to ;D Kolejną opcją jest oczywiście szkolenie, czyli szkolenie różnych zasad dotyczących Wormsów 3D i nie tylko. Przedostatnią opcją jest Kampania. Kampania składa się z 35 misji, to więcej niż w Worms 4, ale niestety misje nie są ze sobą powiązane i każda misja różni się od innej. Ale są 2 postacie, które będziemy widzieć przez niektóre misje kampanii - Bagnica i Różowobrody. Mimo wszystko przyjemnie się gra. Ostatnią opcją są Deatmatche i Próby i składa ona się z dwóch części: Z deatmatchów i prób (no naprawdę trudno się domyślić ;D) Deatmatchów jest 10, prób chyba 12, po 3 do każdej innej broni (Próby spadochronu, plecaka rakietowego, super-owcy i strzelby). Kiedy przejdziemy próby strzelby (UWAGA! Każdą próbę trzeba przejść na złotym medalu), dostajemy "Szaloną krowę", kiedy próby super-owcy, dostajemy "Super-Owcę", a dalej to tak szczerze nie pamiętam, ale wiem, że z prób można dostać jeszcze bananową bombę i Trzęsienie Ziemi, a za przejście wszystkich 10 deatmatchów na złotym dostajemy Atak Nuklearny, albo po prostu - Atomówkę.

Gra wieloosobowa

Gra z kilkoma graczami to główny atut całej serii Wormsów. Ta "tradycja" nie zmieniła się nawet, kiedy Wormsy zamieniły grafikę z 2D na 3D. W grze wieloosobowej mamy bardzo dużo opcji, a są to - z prawej strony widzimy ekran drużyn, a na dole również ekran, ale drużyn wybranych do rozwałki. Obok ekranu drużyn mamy oczywiście charakterystyczny + (Nie, nie krzyż). Nieco wyżej i z prawej strony jest ekran ustawień, czyli: styl gry (np. Zaawansowany), pod tym ilość życia każdego robaka w rundzie, czas całej gry, czas tury, możliwość teleportowania się robaków na początku  rundy, możliwość wyboru robala na początku każdej tury i ilość rund. Nad + obok wyboru stylu gry są ustawienia dostępnych na początku rundy broni, ilości wydawanych skrzynek z broniami i opóźnienie użycia, zaś pod tym ogólne ustawienia. Na dole i nieco w bok jest ekran wyboru mapy, z prawej strony i trochę wyżej mamy niezniszczalny Robaczy Tygiel, a pod tym wybór mapy lub tworzenie własnej mapy (to znaczy - wpisujemy jakiś numer lub napis i wyskakuje nam jakaś mapa losowa). No i to by było chyba na tyle. Naciskamy granat i jedziemy z tym koksem! ;D

LAN/Wormnet

Chyba najmniejsza opcja menu. Mamy do wyboru grę LAN (pomiędzy kompami połączonymi tym samym netem) i grę Wormnet (Gra w necie z innymi).

Opcje

Ech, co by jakaś gra zrobiła bez boskiej opcji, jaką są... Opcje. Tak, te Opcje! Opcjonalnie!
Opcje opcji są takie: Z lewej strony mamy cztery. Pierwsza to tworzenie własnej drużyny do Worms 3D. Z prawej mamy opcję wyciszania i pogłaszania - muzyki, gadania robali i efektów. Na dole z lewej mamy wybór języka (Co najdziwniejsze, są tylko 3 języki - Polski, Włoski i jakiś tam jeszcze), a z prawej na dole - Robalopedia. Jest to bardzo ciekawa rzecz, albo wiem z niej dowiemy się (prawie) wszystkiego na temat broni w Worms... i nie tylko. Gdyż czasem w misji dostajemy pewne artykuły typu: "Zaginione misje", "Spadge i muzyka" czy "Robalowe ciuszki". Przyznam, że nie wiem o co w tym chodzi, ale pomysłowo zrobione! Z prawej strony zaś mamy to samo, co w grze wieloosobowej - Wybór stylu gry, broni dostępnych na początku rundy itp., ustawień ogólnych podczas gry. I to by było chyba na tyle, ale na dole mamy jeszcze wersję gry (U mnie jest to: V.1073).

Zdjęcia:
Menu - http://img37.imageshack.us/img37/9898/worms3dmenu.png
Jeden gracz - http://img81.imageshack.us/img81/8310/worms3djedengracz.png
Gra wieloosobowa - http://img31.imageshack.us/img31/2501/worms3dgrawieloosobowa.png
LAN/Wormnet - http://img171.imageshack.us/img171/8161/worms3dlanwormnet.png
Opcje - http://img31.imageshack.us/img31/3762/worms3dopcje.png

NO DOBRA, ALE CO TU JEST FAJNEGO?

Ooo, gówno! O_O

To samo, co zawsze w Wormsach - wciągają. Ale moim zdaniem ta część Wormsów jest taka "prymitywna", być może dlatego, że twórcy się dopiero oswajali z grafiką 3D (Przypomnę, że jest to pierwsze Worms w tej grafice).

http://img18.imageshack.us/img18/3163/theprimovictoria.png

ZALETY

Grywalność

To, co nigdy nie zmieniło się od wielu lat od powstania Wormsów, bo nasze robaczki z uśmiechem na ustach będą likwidować inne milusie robaczki. Do tego trzeba nie lada umiejętności, żeby zakończyć grę (Jak zawsze ja przechodziłem wszystko, to zostawało mi 3% do ukończenia gry O_O). Więc to jest największa zaleta!

3D

To samo, co w mojej recenzji Worms 4: Mayhem! ;D

WADY

"Każdy ma swoje zady i walety... Ups! Wady i zalety ;D"

Prymitywność

Na prymityw tej gry składa się jeden powód. Jest to pierwsze zapoznanie się Team17 z 3D w Wormsach i ta część to jakby próba użycia tej grafiki, ale większa rzesza fanów nienawidzi Wormsów 3D, Forts i Worms 4. Ale nie o to też chodzi, bo co mnie najbardziej wkurza w Wormsach 3D, to to, że każda broń nie zadaje zawsze takiej liczby obrażeń (Bazooka zadaje przy dobrym trafieniu 55 czy 50 obrażeń, a jak ja walnąłem prosto w robala, to zadało 39 O_O). Na szczęście to nie zmieniło się przy niektórych broniach, jak np. Nieśmiertelnego shotguna (który zawsze będzie zadawać po 25 obrażeń na jedno uderzenie), Uzi, Ognistej Pięści czy kija baseballowego.

Nie wiem, jak to nazwać, ale...

...naprawdę co mnie wkurza to przesadny nierealizm gry. Bo kiedy np. będziemy patrzeć na innego robala z widoku oczu robala, to wygląda, jakby był od nas dwa razy niższy. I jak się nie można od tego wkurzać?!

NEUTRALNE

Kampania

O to mi w dupę Jasia chodziło! 35 misji, i do tego niełatwych! Czy można chcieć czegoś więcej?!
Eee, tak. Bo Team 17 od pewnego czasu nie tworzy kampanii, gdzie w każdej misji chodzi o coś innego. Raz to mamy rolnika, raz to musimy powstrzymać wojska, a raz to kosmitów do pokonania. Ale co mi się jeszcze w kampanii podoba, to epickie Lądowanie w Normandii w pierwszej misji (Przyczółek) ;D No i oczywiście jeszcze misja o zaginionym robaku, który jest upodabniany do Robinsona Kruzoe (Robalson Kruzoe). I kilka innych rzeczy!

TERAZ PODSUMUJMY...

Worms 3D nie jest grą idealną, ale Wormsy jak to Wormsy, grywalność wszystko przebija i dlatego nigdy nie dam oceny mniejszej niż 5/10. Jeśli jesteś fanem Wormsów, to zachęcam do kupna tej gry. Zupełnie tanio, 19.99 w serii eXtra Klasyka! Naprawdę polecam!
I wstawiam ocenę:

8/10
Bardzo dobrze!


There's no hope for me in sight.

Offline

 

#2 2011-07-14 15:04:54

 Lehrabia

Czekoladowy borowik

Skąd: Brzeziny
Zarejestrowany: 2011-07-11
Posty: 60
Punktów :   

Re: RECENZJA GRY: Worms 3D

Bombę bananową dostaje się za próby spadochronu, a trzęsienie ziemi za próby plecaka rakietowego.


Myszy polne są takie
Bardzo strasznie fajniste
Że aż chce się szybko wytruć
Wszystkie koty na świecie! Gimbuska siła, na dobre i na złe.

Offline

 

#3 2011-08-01 18:28:03

 Placek17

Początkujący grzyb

10994823
Zarejestrowany: 2011-07-12
Posty: 13
Punktów :   

Re: RECENZJA GRY: Worms 3D

Uwielbiam tą grę. Pierwsze Wormsy, w jakie tłukłem. Kiedyś grałem w nie bez umiaru. Fajna i szczegółowa recka.

Offline

 
Copyright 2017 jaros218 & Spawacz & Ziomaletto

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ehotelsreviews.com Nr 9 Deichgraf Trzęsacz domki